O motoryzacji można mówić bez końca. Ilość tematów z nią powiązanych sprawia, że pasjonaci ciągle szukają informacji. Znajdują je oczywiście w internecie, szczególnie chętnie zaglądając na kanały youtube. To tam kwitnie motoryzacyjne eldorado wiedzy i informacji. Najpopularniejsi youtuberzy mają ponad milion subskrypcji, co świadczy o popularności i głodzie wiedzy motoryzacyjnej wśród Polaków. Oto przed Wami pięciu najciekawszych, naszym zdaniem, youtuberów motoryzacyjnych, których warto oglądać:

  1. Miłośnicy czterech kółek – zrób to sam – to kanał wyraźnie inspirowany kultowym programem Top-Gear. Michu, który go prowadzi, zaprasza ciekawych gości, oraz przeprowadza zaskakujące i spektakularne eksperymenty. Zajmuje się także testowaniem produktów motoryzacyjnych, dostępnych na rynku. Prezentuje także domowe sposoby na pielęgnację auta. Wszystko na fajnym luzie i z profesjonalnym podejściem.
  2. Polskie Porsche – kanał prowadzi Patryk Mikiciuk. Tu dzieją się cuda. Otóż Patryk podjął się renowacji Porsche 911, znajdującego się w opłakanym stanie. Wierzcie nam, to wrak. Kilogramy szpachli, kruszący się lakier, rdza, dziury i… lampy od Żuka. Rekonstrukcja rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku, więc już od kilkudziesięciu odcinków oglądamy postępy prac w tym karkołomnym projekcie. Dzieje się!
  3. Złomnik – to kanał dla wszystkich, którzy chcą kupić używane auto. Złomnik bezlitośnie rozprawia się z wszystkim usterkami i wylicza to, na co warto zwrócić uwagę w danym modelu. Ogromna wiedza dotycząca aut i mnóstwo ciekawych wskazówek. Wszystko podane w zabawny, inteligentny, czasem sarkastyczny sposób. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się o starszych modelach czegoś więcej, koniecznie zajrzyjcie na ten kanał.
  4. KicksterTV – to niebanalny kanał, który prowadzony na totalnym luzie, w sposób mogący zainteresować nawet największego laika, a także tych, którzy z motoryzacją nie mają nic wspólnego. Lepiej jednak nie oglądajcie tego z dziećmi – barwne wulgaryzmy są tu na porządku dziennym, ale to właśnie dzięki tej formie dowiecie się dokładnie, jak jest postrzegany konkretny model auta i z czym w jego przypadku możemy mieć do czynienia.
  5. Zachar OFF – Zachar Zawadzki ma pracę marzeń wielu ludzi – testuje samochody. Te najnowsze i najlepsze, które możecie kupić w salonach samochodowych. Lata w ciekawe zakątki świata, gdzie sprawdza, jak jeździ się najlepszymi modelami aut. Jego filmy są świetnie zmontowane, a sam Zachar pozostaje skromnym, niezmanierowanym człowiekiem, który odpowiada nawet swoim widzom na maile, co nie jest częstym zjawiskiem. Możecie więc go dopytać o to, co Was zainteresuje w danym temacie.

Znacie youtuberów, których polecamy? A może oglądacie innych, których chcecie nam polecić?