fiat

Detale i ich znaczenie dla designu auta

Akcesoria samochodowe to specyficzna grupa produktów, które mają służyć poprawie komfortu użytkowania, ale też pomóc w zmianie wyglądu zewnętrznego auta. W przeszłości zmiany estetyczne wprowadzano głównie w pojazdach wyścigowych oraz w modelach z najwyższej półki, które bardziej służyły dobremu zaprezentowaniu się w środowisku niż komfortowym dojazdom do pracy. Obecnie niemal każdy producent, obok tradycyjnych części zamiennych i dodatków, oferuje też akcesoria, które wpływają na wygląd pojazdu. Nie są one niezbędne, ale pozwalają właścicielowi na nadanie swoim czterem kółkom unikalnego wyglądu przez wybór i montaż niestandardowych części. Fiat, Alfa Romeo, Lancia czy Jeep do swoich modeli przygotowują zarówno akcesoria poprawiające komfort podróżowania, jak i te wyłącznie dekoracyjne. Wielu producentów wprowadza też możliwość personalizacji np. obudowy do kluczyków samochodowych.

Najczęściej oferowane akcesoria samochodowe

Akcesoria samochodowe można podzielić na te, które usprawniają korzystanie z samochodu i pomagają w zagospodarowaniu wnętrza, jak i te wyłącznie dekoracyjne. W drugiej grupie można znaleźć między innymi:

  • niestandardowe wzory obręczy do kół samochodowych,
  • obudowy zewnętrznych lusterek z ciekawym motywem graficznym,
  • naklejki dekoracyjne na karoserię,
  • obudowy kluczy elektronicznych,
  • chromowane detale, jak listwy dekoracyjne czy ramki do tablic rejestracyjnych,
  • unikalne nakładki progowe i na pedały.

Do akcesoriów o charakterze użytkowym zalicza się m.in.: bagażniki na rower, narty, boxy, siatki i organizery do bagażników, uchwyty i wieszaki na odzież, pokrowce na fotele samochodowe, osłony przeciwsłoneczne na szyby i wiele innych.

Samochód może być oczkiem w głowie właściciela. Jeśli spędza on w nim wiele godzin dziennie, z pewnością traktuje go tak jak dobra gospodyni swój dom. Zmiana designu czy usprawnienie wnętrza to sposób na „urządzenie” własnych czterech kółek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *