Alfa Romeo to marka, która większości kojarzy się ze sportowym stylem okraszonym nutą niebanalnej elegancji. Eksperci zgodnie uznają, iż samochody tego producenta są luksusowymi markami dostępnymi w dość przystępnych, choć nie najniższych,  cenach na rynku. Modele tych włoskich samochodów zachwycają zarówno wyglądem karoserii, jak i wnętrza. Nowoczesny design i przywiązanie do detali sprawia, że nie sposób przejść obok tej marki obojętnie. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup właśnie tych samochodów, które nie dosyć, że dobrze się prezentują, to jednocześnie też są bardzo komfortowe i dostosowane do najróżniejszych oczekiwań kierowców.

Na co zwracają uwagę miłośnicy marki?

Miłośnicy marki podkreślają, że samochody tego producenta wyróżnia nietuzinkowy styl, który łączy design ze sportowym charakterem. Charakterystycznym elementem tego modelu samochodów jest tzw. scudetto, czyli przedni wlot powietrza, potocznie nazywany grillem w kształcie tarczy. Przez lata markę  Alfa Romeo definiowały też „wąsy”, czyli dwa niewielkie zderzaki umieszczane z każdej strony scudetto. Elementem wyróżniającym auta tego producenta są też nadwozia. W historii marki nie brakowało modeli typu coupe i spider, jednak to sedan jest najbardziej kojarzony z Alfą Romeo.

Mówiąc o tej marce, nie można zapominać o wnętrzu. Deski rozdzielcze samochodu często określane są mianem kokpitów. Kompaktowe Alfy Romeo prezentują się doskonale. Ich kokpity zazwyczaj wyrysowane za pomocą lekkich linii w połączeniu z mocno wyprofilowanymi kierownicami przypominają o sportowej filozofii samochodów. Przykładowo, dwie tarcze obrotomierza i prędkościomierza wciśnięte w głębokie tunele i przedzielone cyfrowym wyświetlaczem np. w Alfie Romeo Gulia przypominają modele Ferrari, czyli sportowej marki o największym prestiżu na świecie. Co więcej, kabina tego modelu wzbogacona została w drewniane panele, szczotkowane aluminium, skórę Pieno Fiore czy tkaniny techniczne o bardzo wysokiej jakości.

Zegarami w tubach zaskakuje też wnętrze Alfy Romeo Stelvio. Ponadto, niezwykle interesująca jest kolorystyka oraz zróżnicowana struktura wnętrz samochodów omawianej marki. Włosi znani są z tego, że przywiązują szczególną uwagę do detali. Dla nich znaczenie odgrywa każdy  najmniejszy element wyposażenia, stąd też duża precyzja wykończenia poszczególnych części kokpitu. Dodatkowym plusem wnętrz samochodów tego producenta jest też duża przestrzeń wydzielona dla kierowcy i przedniego pasażera. Na uwagę zasługują też wygodne, dobrze wyprofilowane fotele, które idealnie wpisują się w designerski styl Alfy Romeo.