autoryzowany serwis samochodowy

Zakup samochodu to dopiero pierwszy z wielu wydatków związanych z nowych pojazdem. Naprawa części lub zakup elementów zamiennych, diagnostyka komputerowa czy obowiązkowe przeglądy. Na szczęście wiele usług samochodowych można załatwić w jednym miejscu – ASO, czyli autoryzowanym serwisie samochodowym. W poniższym artykule przedstawiamy zalety takiego rozwiązania.

Naprawy, przeglądy i inne usługi

Korzystanie z autoryzowanego serwisu samochodowego przynosi wiele korzyści i przywilejów – każdy klient może liczyć nie tylko na naprawy i przeglądy, ale ma również możliwość skorzystania z dodatkowych usług, które pomagają zaoszczędzić cenny czas. Ponadto nie musi obawiać się dodatkowych kosztów, ponieważ serwis przyznaje gwarancję na wykonane usługi oraz części samochodowe, które wymieniane są na nowe i oryginalne, cechujące się najwyższą jakością i atrakcyjną ceną.

Korzyści i przywileje dla klientów

Oprócz wspomnianych zalet należy wspomnieć o możliwości późniejszej sprzedaży samochodu po wyższej cenie w porównaniu do nieautoryzowanych warsztatów. Gra jest warta świeczki dla chętnych kupców ze względu na posiadanie książki serwisowej w autoryzowanym serwisie samochodowym, co oznacza staranność, rzetelność oraz pewność, że zawarte w niej dane będą zgodne z rzeczywistością. Dotyczy to także części oraz olejów, które spełniają wymagania producentów. Serwisy posiadają szeroką ofertę części zamiennych (w przypadku ich braku mogą je zamówić u producenta), co można wykorzystać zamawiając właściwe materiały bez narażania się na kosztowne naprawy.

Specjalistyczne urządzenia i wykształceni pracownicy

W autoryzowanych serwisach samochodowych znajdują się również specjalistyczne narzędzia, kompatybilne z danymi modelami, dzięki czemu właściciele samochodów mogą liczyć na skuteczną naprawę oraz usunięcie usterek w autach, zwłaszcza tych, wyposażonych w nowe technologie. W efektywnej naprawie pomocne jest również doświadczenie pracowników, którzy stale są szkoleni, aby bez problemów mogli przeprowadzić diagnozę komputerową samochodu oraz uniknąć błędów podczas napraw – wyjaśnia pracownik salonu samochodowego ADF Auto – autoryzowanego serwisu samochodów grupy FCA (Fiat Chrysler Automobiles) oraz jednego z największych i najnowocześniejszych na Dolnym Śląsku magazynów oryginalnych części zamiennych.