Są takie auta, które swoim spektakularnym wyglądem przyciągają uwagę i od początku istnienia zyskują niemałe grono wielbicieli. Fial 124 Spider to roadster wyjątkowo piękny, wręcz seksowny, a jego wygląd sprawia, że wydaje się, iż można nim wjechać na tor wyścigowy lub na ulice Saint Tropez i robić wrażenie na przechodniach. I to wrażenie nie jest mylne. Fiat 124 Spyder urzeka nie tylko swoim wyglądem, ale także dźwiękiem, jaki wydaje z podwójnego wydechu. To niski, gardłowy i przyjemny hałas, który znakomicie pasuje do samochodu tego typu.

Krótka historia

Fiat 124 Spider to pierwszy po legendarnej Brachettcie model aut Fiata tej kategorii, wyprodukowany, po 2005 roku, kiedy zdecydowano o zakończeniu produkcji Brachetty. Stylistką nawiązuje do poprzednika z lat 1966-1982, produkowanego przez Fiata – Sport 124 Spider. Jak widać nie tylko styl, ale i nazwa jest zbliżona i nie pozostawia wątpliwości co do tego, czyim spadkobiercą jest najnowszy Fiat 124 Spider. Jego produkcja zaczęła się od 2016 roku i od początku jej założeniem było stworzenie auta zwracającego uwagę i po prostu pięknego. Trzeba przyznać, że projektantom udało się osiągnąć sukces w tym zakresie.

Wygląd Fiata 124 Spider

Wygląd zewnętrzny tego modelu jest wręcz ostentacyjny, ale właśnie taki ma być. Ma podkreślać swój charakter i wyraz. Wewnątrz pojazdu jest nieco ascetycznie. Brakuje schowków i można było popracować nad ergonomią, szczególnie przy zmianie biegów. Wyższe lub bardziej zbudowane osoby będą miały problem ze zmieszczeniem się w pojeździe. Doskonale umiejscowiono kierownicę, która jest w optymalnej pozycji. Dach składa się łatwo, a funkcja kabrioletu, pozwala na doskonałą słyszalność spektakularnego, miłego dla ucha wydechu.

Parametry

Fiat 124 Spider posiada silnik turbo benzynowy, o pojemności skokowej 1368 cm3, co pozwala na uzyskanie maksymalnej mocy 170 km/5500 obr./min. Przyspieszenie od 1 do 100 km osiąga w 6,8 sekundy, a maksymalna prędkość to 232 km/h. Średnie zużycie paliwa, wg deklaracji producenta wynosi 6,4 l/100 km.

Trzeba przyznać, że Fiat 124 Spider to śliczne auto o przyzwoitych parametrach. Nie może się nie podobać.