Fiat Panda

Fiat Panda większości osób kojarzy się z niedużym autem miejskim. Niewiele osób wie jednak, że Fiat wypuścił na rynek także model 4×4, któremu bliżej do żądnej przygód, zwinnej terenówki niż samochodu na drobne zakupy. Kompaktowe rozmiary, napęd na cztery koła i off-roadowa stylistyka sprawiają, że auto jest praktyczne, urocze, ale przede wszystkim… zadziorne! Warto poznać ten model bliżej.

Terenowa stylistyka

Fiat Panda 4×4 już na pierwszy rzut oka wygląda bardziej zaczepnie niż jej jego podstawowa wersja. Model ten wyposażony jest w osłonę pod silnikiem, zderzaki z osłonami i spore światła przeciwmgielne. Na nadkolach znajdują się specjalne nakładki, a na bokach można zauważyć osłony progów i listwy boczne. Fiat wyposażył terenową Pandę także w charakterystyczne dachowe relingi i 15 calowe aluminiowe felgi, na których znajdują się opony błotno-śniegowe. Czarne boczne lusterka dobrze sprawdzają się podczas off-roadowych przygód. Również w środku Fiat Panda 4×4 ma surowy i prostolinijny wygląd. Deska rozdzielcza podkreśla nieokiełznany charakter samochodu, a tapicerka dostępna jest w dwóch wersjach. Spory bagażnik i relingi zachęcają do zabrania ze sobą na wyprawę namiotu i śpiworów.

Wygoda i bezpieczeństwo

Fiat Panda 4×4 mimo swojego „dzikiego” charakteru naszpikowany jest nowymi technologiami, które dbają o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Napęd 4×4 zapewnia maksymalną przyczepność w każdych warunkach i jest wyposażony w mechanizm różnicowy z elektroniczną blokadą (ELD), który hamuje blokujące się koła i przekazuje moc na koła z największą przyczepnością. Panda 4×4 wyposażona jest także z radio Uconnect z uchwytem na smartfon. System można obsługiwać głosowo, co znacznie poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy. W standardowym wyposażeniu Fiata Panda 4×4 znajduje się ESP + ASR + Hill Holder, poduszka powietrzna kierowcy i pasażera, poduszki powietrzne kurtynowe, zagłówki tylne, zestaw naprawy opon Fix&Go oraz system tankowania Smart Fuel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *