lancia

Inżynierowie pracujący w koncernie Lancia przez dziesiątki lat wprowadzali wiele innowacyjnych udogodnień, które następnie były implementowane w samochodach innych marek. Między innymi dlatego Lancia, jako motoryzacyjny brand stał się legendą w świecie samochodów. Poznajmy bliżej historię tej marki, a także dowiedzmy się, na czym zbudowała swoją pozycję w świecie aut.

Początki samochodów Lancia

Żeby bliżej poznać markę samochodów Lancia, należy cofnąć się w czasie do początków XX  wieku, kiedy to w 1907 roku w Turynie powstała firma założona przez dwóch włoskich inżynierów – V. Lancia i C. Fogolin. Pierwszym stworzonym przez nich pojazdem był Tipo 51, ale pierwszy rynkowy sukces przyszedł dopiero 15 lat później za sprawą modelu Lambda.

Od tego czasu samochody Lancia zaczynają sukcesywnie podbijać rynek, głównie za sprawą innowacji, które się w nich znajdują – między innymi samonośnym nadwoziu, czy też niezależnym przednim nadwoziu. Te unowocześnienia przyniosły również wiele sukcesów w sportach motorowych.

Nowożytna historia marki lancia 

Ważnym momentem w życiorysie marki rok 1969, kiedy to Lancia dołączył do zespołu Fiata, ale dalej produkował samochody pod swoim nazwiskiem. Od tego czasu marka wypuściła na rynek jeszcze kilka ciekawych produktów, z których na szczególną uwagę zasługują samochód kompaktowy Delta oraz Thema – luksusowy samochód z lat 90. 

W 2014 roku marka zapowiedziała koniec rozszerzania swoich linii produkcyjnych i znaczącą redukcję rynków, na których będzie prowadzona sprzedaż. Obecnie do kupienia jest tylko 6 modeli posiadających znak Lancia. Nie zmienia to faktu, że marka ta dalej cieszy się dużą popularnością, a jej wkład w rozwój motoryzacji jest trudny do przecenienia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *