Jeepy to samochody niezawodne w każdych warunkach. Nie ma dla nich nieodpowiedniej nawierzchni czy złej pogody. Doskonale sprawdzają się zarówno na wymagającym terenie, jak i w płynnej, miejskiej jeździe. Jednym ze sprawdzonych modeli z tej kategorii aut jest Jeep Renegade. Łączy on w sobie cechy crossovera z niewielkimi rozmiarami, przez co świetnie sprawdza się zarówno podczas terenowych przygód, jak i w jeździe po mieście. Co sprawia, że Jeep Renegade uznawany jest za najlepszy miejski crossover? 

Samochód dla aktywnych

Jeep Renegade nie bez powodu można określić samochodem dla aktywnych. Bliźniak Fiata 500X swoimi umiejętnościami w terenie bije na głowę konkurentów. Do terenowych przygód najbardziej zaleca się wybór Jeepa Renegade w wersji Trailhawk. Charakteryzuje się on większym prześwitem oraz wyprofilowanym przednim zderzakiem, co pozwala na zwiększenie kąta najazdu. Ponadto występuje on z silnikiem Diesla o mocy 170 KM, napędem na wszystkie koła i automatyczną 9-stopniwą skrzynią biegów, co sprawia, że żadne przeszkody terenowe nie są mu straszne.  
W zależności od wersji Jeepa Renegade (Sport, Longitude, Limmited i Tailhawk) oraz warunków podróży, można wybierać spośród ustawień pojazdu: Auto, Piasek, Błoto i Śnieg. Poszczególne tryby wykorzystują nowoczesne technologie i ustawienia samochodu, aby jazda była jak najbardziej wygodna, bezpieczna i ekonomiczna w danych warunkach drogowych i atmosferycznych. Ponadto Jeep Renegade w wersji Trailhawk posiada dodatkowe ustawienie „Skały”, dzięki czemu bezbłędnie poradzi sobie w każdych okolicznościach nawet na kamienistym i nierównym podłożu. 

Miejski szyk i komfort

Jeep Renegade to nie tylko auto przeznaczone do terenowych przygód. Jego budowa, wyposażenie wnętrza oraz estetyka sprawiają, że świetnie sprawdzi się również, jako samochód do jazdy po mieście czy po autostradzie. Jeepa Renegade charakteryzuje nowoczesny design nadwozia, którego wzorem był klasyk Jeep Wrangler. Duże okrągłe reflektory, siedmiożebrowy grill, plastikowe nakładki na nadkolach i kanciasty kształt to tak charakterystyczne elementy zewnętrznej budowy Jeepa, że spotykając go na drodze nie można się pomylić, z jaką marką mamy do czynienia. Wewnątrz Jeep Renegade wyróżnia się atrakcyjną stylistyką, bogatym wyposażeniem i nowocześnie zaprojektowanym panelem, który dodaje mu szyku oraz umożliwia intuicyjną obsługę. 
Auto, z pozoru kompaktowe, w rzeczywistości jest przestronne i eleganckie, zaprojektowane z myślą o kierowcach i pasażerach. Wygodne fotele zapewniają wysoki komfort nawet podczas kilkugodzinnej jazdy i dobre trzymanie na zakrętach. Jeep wyposażony jest w ESP, 6 poduszek powietrznych, czujniki parkowania i system ostrzegania o kolizji z przodu, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas codziennej jazdy. Dzięki tym cechom samochód jest nie tylko użytkowy i praktyczny, ale również świetnie prezentuje się na tle miejskiego krajobrazu.