Jeep to dziś synonim nazwy samochodu terenowego. Nic dziwnego, amerykańska firma, produkująca swoje samochody pod tą kultową marką, od lat zachwyca swoich użytkowników solidnością i charakterystycznym designem. Jednym z najbardziej ikonicznych modeli jest Jeep Wrangler, produkowany od 1986 roku. Kolejne generacje auta zmieniały jego wygląd i wyposażenie, jednak pozostawiały to, co dla niego najbardziej charakterystyczne: wyraźnie zaznaczone błotniki, przednią maskę i spektakularną atrapę chłodnicy. Najnowsza wersja Jeepa Wranglera w wersji Rubicon, którego nazwa jest symboliczna, przekracza dotychczasowe możliwości aut terenowych, dokonując przewrotu w ich funkcjonalności, połączonej z estetyką i nowoczesnością. A wszystko nadal w nawiązaniu do tradycji Jeepa Wranglera.

Jazda w terenie

W nowym Jeepie Wranglerze w wersji Rubicon znajdziemy potężne koła z oponami, które sprawdzą się w czasie jazdy w błocie i śniegu. Wzmocniono tu także osie oraz zwiększono hamulce, aby lepiej przystosować auto do trudnych warunków. Zastosowano nowoczesne rozwiązania pozwalające na użycie napędu na cztery koła lub tylko na tylne. Jeep Wrangler Rubicon to także najnowsze technologie, które łączą tradycję z nowoczesnością. Przykładem są elektroniczne blokady przedniego i tylnego dyferencjału, co zapewnia znakomitą trakcję podczas pełzania po wymagającym terenie. Nie bez znaczenia jest też mocna budowa podwozia i osłony, które pozwalają swobodnie jeździć po trudnym terenie. Wszystkie te dodatki sprawiają, że jazda jest przyjemnością i przygodą jednocześnie.

Nadwozie

Tym razem charakterystyczny dla Wranglera grill jest w kolorze nadwozia, co wydaje się stylistycznym strzałem w dziesiątkę. Okrągłe światła otoczone są ciemnymi akcentami, co wraz z potężnym zderzakiem w tym samym kolorze nadaje autu solidny, wręcz groźny wygląd. Co więcej, auto można rozebrać, poprzez ściągnięcie dachu, drzwi, a nawet przedniej szyby, by stało się samochodem terenowym z kontaktowym podejściem do otoczenia. Nietrudno sobie wyobrazić przyjemność z jazdy otwartym samochodem w trudnym terenie. To z pewnością niezapomniane przeżycia, zważywszy na fakt, że Rubicon nie boi się kontaktu z wodą.

Wnętrze

Wnętrze łączy ze sobą legendarną stylistykę Wranglera z elementami nowoczesnymi. Mamy tu zatem zarówno dotykowy ekran, jak i analogowe zegary czy pokrętła. To wyjątkowo stylowe połączenie. Wnętrze zostało dodatkowo wyciszone, dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów, co poprawia komfort jazdy. Jest tu też wiele schowków i podstawek, które umożliwiają przewożenie drobiazgów, a także nieco większych przedmiotów, które nie muszą walać się po samochodzie. 
Jeep Wrangler Rubicon to kolejna wersja ikony motoryzacji. Nic dziwnego, że amerykańska marka jest symbolem aut terenowych. Kolejne wersje Wranglerów pokazują, że szybko nie odda, dawno zdobytej, palmy pierwszeństwa.