Popularny Jeep Wrangler produkowany jest od 1986 roku, wystąpił w filmie „Szybcy i wściekli” w nowej odsłonie. Ten legendarny samochód zyskał jeszcze większą sławę i stał się obiektem pożądania wielu fanów motoryzacji i kolekcjonerów replik, podobnie jak większość aut pochodzących z kultowego serialu. 

Wzorem dla Jeepa Wranglera był podobno wojskowy Willys, a bezpośrednim poprzednikiem jest Civilian Jeep, który został zaprezentowany w 1945 roku jako model Jeep CJ-2A. Był on w kolejnych latach modernizowany i przystosowywany dla odbiorców prywatnych. Kolejnym podobnym modelem był Wrangler YJ z 1987 roku, podobny głównie z zewnątrz. Na przestrzeni lat powstawały nowe wersje auta, aż w końcu w 2004 roku pojawił się słynny Jeep Wrangler Unlimited z większą od poprzednich wersji kabiną i przestrzenią bagażową, zwiększonym rozstawem osi oraz czterodrzwiowym nadwoziem. Obecna generacja Jeepa Wranglera JL, dostępna od 2018 roku, to absolutny sprzedażowy hit.

Zachowując legendarne zdolności terenowe, klasyczne cechy zewnętrzne, nowy Wrangler JL przenosi nas w świat zarezerwowany dla luksusowych samochodów typu SUV. Nowoczesna technologia, rozbudowane systemy bezpieczeństwa to elementy wyposażenia Wranglera JL, na które czekali użytkownicy poprzednich wersji tej kultowej terenówki. Dziś bez kompleksów Wrangler JL, łącząc niespotykane u konkurencji właściwości terenowe z napędem hybrydowym o łącznej mocy 381KM, staje się pojazdem, któremu ciężko znaleźć bezpośredniego rywala.  

Filmowa kariera Jeepa Wranglera Unlimited

Niewątpliwie auto zyskało sławę, pokazując się na ekranach w serialu „Szybcy i wściekli”. Mogliśmy je obejrzeć w sezonie 7. w scenie uwolnienia tajemniczego informatyka. Jednak tu zobaczyliśmy je w nowej odsłonie. Samochód prowadzony przez Parkera miał jasną karoserię, ogromne wzmocnienia, był opancerzony, kuloodporny. Napędzany był ogromnym silnikiem z turbodoładowaniem. Ta legendarna maszyna nie była zwykłą terenówką. Mogła jeździć po wyjątkowo trudnym terenie, przedzierać się przez pola i jeździć po głazach.

W filmie „Szybcy i wściekli” pojawiło się wiele ciekawych samochodów, o wielu z nich mówi się dzisiaj, że to kultowe modele. Często były zmodyfikowane na potrzeby serialu. Jeśli oryginały z planu filmowego pojawiały się w sprzedaży, kosztowały fortunę. Wielu fanów motoryzacji zbiera do dzisiaj repliki pojazdów z ekranu. Modele są inspiracją wielu zabawek dla dzieci, pojawiły się również w grze Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious.