autoryzowany serwis samochodowy

Wielu przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą decyduje się na sfinansowanie samochodu na firmę. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba podjąć decyzję, czy lepiej zdecydować się na leasing, czy może lepszy będzie zakup samochodu na kredyt. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Przed podjęciem decyzji, należy rozważyć wszystkie opcje i wybrać taką, która jest najbardziej opłacalna. 

Na czym polega leasing?

Zakup samochodu używanego na leasing ma dużo zalet. Przede wszystkim, najem auta to o wiele mniej regulacji podatkowych, niż w przypadku zwykłego kupna. Największą różnicą pomiędzy leasingiem a kupnem auta za gotówkę jest to, że samochód jest udostępniany na określony czas. Największą zaletą najmu samochodu jest to, że cały proces jest niezwykle prosty i szybki. Nawet jeśli bank odrzuci wniosek o przyznanie kredytu leasingowego, dalej można liczyć na pozytywną decyzję ze strony leasingodawcy. Istnieją dwa rodzaje najmu: finansowy i operacyjny. W przypadku tego pierwszego istnieje możliwość zapisania klauzuli o wykupie pojazdu na koniec umowy. Należy jednak pamiętać, że właściciel pojazdu nie może ani sprzedać auta, ani go wymienić przed końcem umowy. 

Kupno samochodu na kredyt – zalety

Największą zaletą kupna samochodu na kredyt jest to, że uzyskane pieniądze można wydać na dowolny pojazd. Co więcej, po spłaceniu pożyczki, auto należy w 100 procentach do właściciela, który może sprzedać je w dowolnym momencie. Należy jednak pamiętać, że procedura otrzymania kredytu jest długa i skomplikowana, a bank może odrzucić wniosek o udzielenie dofinansowania. Warto zaznaczyć, że bardzo często kredytodawcy wymagają od klientów wkładu własnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *