Nowe samochody od dealera

Często kierowcy kupując nowy samochód, do salonu przyjeżdżają własnym autem. Wielką oszczędnością czasu, ale także korzyścią finansową okazuje się pozostawienie starego pojazdu do odkupu. Jest to rozwiązanie, z którego korzysta wielu kierowców, ponieważ pozwala ograniczyć czas spędzony na portalach aukcyjnych na zamieszczeniu ogłoszeń, a także skrócić oczekiwanie na pozbycie się starego auta.

Uczciwa i korzystna wycena

Zazwyczaj odkup można zrealizować wtedy, kiedy auto przekazywane do salonu jest tej samej marki, co model, który nabywamy. Autoryzowani dealerzy dysponują rozbudowanym serwisem, który jest w stanie dokonać szczegółowego przeglądu auta, a co za tym idzie przeprowadzić rzetelną i uczciwę wycenę. Pomaga to uzyskać dodatkowe środki lub uzyskać brakującą sumę na zakup nowego auta. To także możliwość na uzyskanie wkładu własnego przy zakupie kredytowym. 

Szybka i wygodna zamiana aut

Kierowcy, którzy skorzystali z opcji odkupu, wskazują, że jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, ponieważ nie wymaga konieczności ponownego przyjazdu do salonu w celu odstawienia starego auta. Dzięki temu można szybko zyskać miejsce w garażu na nowo zakupiony model samochodu. Z procedurą tą wiąże się także mniej formalności niż ze złomowaniem samochodu. 

Pewny i legalny sposób pozbycia się starego auta

Odkup samochodu jest dla kierowców sposobem na pozbycie się używanego auta w momencie, kiedy obce auta pochodzące z zagranicy w zastraszającym tempie zalewają rynek wtórny. Pozwala to także uniknąć kontaktów z nieuczciwymi handlarzami. Przy okazji przekazania pojazdu do odkupu zawsze otrzymujemy konieczne zaświadczenia, co pozwala uchronić się przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami prawnymi, które dotknęłyby nas przy przekazaniu go do niepewnego źródła.