samochod

Zakup pojazdu to dopiero połowa sukcesu. Po wyjechaniu nowym wozem od dealera samochodowego należy przejść jeszcze przez urzędowe formalności, aby zarejestrować auto. Wbrew pozorom, wypełnianie dokumentacji nie jest takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Cała procedura jest stosunkowo szybka i sprawna, dzięki czemu w maksymalnie dwa dni można zarejestrować auto.

O czym należy pamiętać przy rejestracji auta?

Rejestracja pojazdu jest obowiązkowa i należy cały proces przeprowadzić maksymalnie 30 dni od zakupu samochodu. Przed udaniem się do urzędu, należy wziąć ze sobą kilka dokumentów. Jest to dowód osobisty, a także wypełniony wniosek o rejestrację pojazdu. Jeśli rejestrujemy używany samochód, należy okazać poprzedni dowód rejestracyjny i ważne badania techniczne. Potrzebny będzie także akt własności auta oraz stare tablice rejestracyjne, jeżeli nie kupiliśmy pojazdu w miejscu zamieszkania. 

Oczywiście przy rejestracji samochodu należy wnieść kilka opłat. Zwyczajne tablice rejestracyjne kosztują 80 zł. W sumie za tablice, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i nalepki należy zapłacić ok. 250 zł. Należy pamiętać, że w przypadku auta sprowadzanego z zagranicy lub używanego samochodu ceny rejestracji mogą się różnić. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość wybrania indywidualnych tablic rejestracyjnych. Kosztują one 1000 zł, a właściciel ma możliwość wyboru od 3 do 5 znaków, które pojawią się na tablicach. Należy pamiętać, że pierwsze 2 litery są zarezerwowane dla danego województwa. Cały proces jest prosty i nieskomplikowany, dzięki czemu nie powinno dojść do żadnych komplikacji. Warto już wcześniej przygotować dokumenty i pieniądze, aby zaoszczędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *