Samochody dostawcze

Zakup auta dostawczego do firmy jest często trudnym zadaniem. Szefowie raczkujących firm szukają oszczędności i zazwyczaj wola kupić używane auto niż inwestować w nowe. Boją się jednak, że kupią samochód, który był nazbyt intensywnie użytkowany i przez częste naprawy finalnie zapłacą dwa razy tyle, ile za nowy. Co jest lepszym wyborem?

Nowe auto

Nowy samochód, jeśli tylko nas na niego stać, to zawsze dobry wybór. Zakup auta od dealera to gwarancja, że auto będzie sprawne przez wiele lat i na pewno „na siebie zarobi”. Nowe samochody są bezawaryjne, do tego posiadają gwarancje od producentów. Jeśli nawet w nowym aucie dostawczym pojawi się jakaś usterka, serwis w ramach gwarancji będzie musiał ją usunąć. Kupując nowy samochód, kupujemy spokój i pewność, że nasi klienci otrzymają swoje towary na czas, a kierowcy nie będą musieli zbyt często zatrzymywać się u mechaników mijanych w trasie. Zakup nowego auta dostawczego to także dodatkowy prestiż dla firmy. Jej właściciel może być pewien, że po zapłaceniu za auto, przez długie lata nie będzie musiał myśleć o kosztownych naprawach i częściach zamiennych.

Auto używane

Samochody dostawcze używane, sprzedawane na aukcjach internetowych i giełdach samochodowych, to czasami prawdziwe wraki. Są nie tylko bardzo zużyte pod kątem mechaniki, ale także zniszczone, jeśli chodzi o wygląd karoserii i wnętrza. Dlatego jeśli zdecydujemy się na zakup samochodu dostawczego używanego, warto to zrobić z głową. Wśród wielu nieciekawych ofert można bowiem znaleźć prawdziwe perełki. Przede wszystkim używanego samochodu dostawczego warto poszukać u dealerów danej marki. Oferują oni auta używane w stanie idealnym, doskonale wiedząc, że dany model jeszcze posłuży przyszłemu właścicielowi. W końcu nikt nie oceni stanu samochodu lepiej niż autoryzowany dealer. Dealerzy udzielają na sprzedawane używane auta gwarancji, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby auto kupić właśnie w salonie. W razie problemów z samochodem możemy być pewni, że salon wesprze nas w ich rozwiązaniu. Będzie zależało mu na dobrej opinii, gdyż nie jest anonimowym sprzedawcą jak handlarz internetowy.