Kupno auta używanego

Jednym z najczęstszych tematów sporów między miłośnikami samochodów jest kwestia związana z tym, na jaki typ auta się zdecydować – nowy czy używany. Obydwie strony konfliktu zasypują siebie argumentami, a ta odwieczna kłótnia może być rozwiązana tylko dzięki chłodnemu porównaniu zalet i wad tych dwóch rodzajów samochodów. 

Niektórzy lubią zapach nowości

Nowe samochody dają gwarancję bezawaryjności przez pierwsze lata ich użytkowania, co wydaje się największym plusem ich zakupu. Ważna jest także kwestia psychologiczna, na którą zwracają uwagę kierowcy, decydujący się na wybór nowego auta. Po prostu dobrze mieć oryginalny model, który pachnie jeszcze nowością i samemu zapisze się jego drogową historię. Samochody używane są trudne do sprawdzenia pod kątem potencjalnych zatajonych uszkodzeń czy wypadków, które przeszły

Nie bez znaczenia jest też możliwość otrzymania leasingu – najczęściej tylko nowe auta podlegają temu typowi zakupu ratalnego. Za to minusem nowych samochodów jest szybki spadek ich ceny w pierwszych latach po zakupie. 

A może jednak warto skusić się na używaną opcję?

Samochody używane wybierają zwykle osoby, które dysponują mniejszymi możliwościami finansowymi. Miłośnicy tego rodzaju aut wskazują na to, że za określoną kwotę mogą pozwolić sobie na używany samochód wyższej klasy, niż miałoby to miejsce przy zakupie nowego modelu. Wybieranie używanych aut wiąże z możliwością częstszego ich zmieniania i próbowania nowych opcji. Nie można zapominać także o tym, że samochody, które nie są nowe podlegają tańszemu ubezpieczeniu oraz ich naprawy są zdecydowanie tańsze. 

Jeśli lubi się pewność i bezpieczeństwo oraz poczucie posiadania pachnącego jeszcze nowością samochodu, warto zdecydować się na model auta z salonu. Gdy chce się wydać mniej pieniędzy oraz spróbować starszego modelu wyższej klasy, należy postawić na auto używane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *