Serwisowanie samochodu w ASO

Gdy kończy się okres gwarancji na nowy samochód, większość kierowców staje przed dylematem, gdzie najlepiej oddać swoje auto do serwisu. Niestety wielu kierowców wybiera wciąż najtańsze, mało znane warsztaty, po czym bardzo żałują swojego wyboru. Najlepszym pomysłem jest wybranie się ze swoim pojazdem do autoryzowanej stacji obsługi pojazdów, czyli tak zwanego ASO. Dlaczego? Sprawdźmy!

Prawdziwa oszczędność

Pierwszym powodem są oszczędności. Chociaż wiele osób unika ASO jak ognia, uważając, że są dość drogie, nie jest to prawdą. Naprawy w ASO są niewiele droższe niż w przeciętnym serwisie, jednak usługi wykonywane są solidnie. ASO Fiat, Jeep czy Alfa Romeo, które są wizytówkami danej marki, nie mogą pozwolić sobie na byle jak wykonaną usługę. Wiele ASO oferuje sezonowe obniżki, warto się nimi zainteresować. Przede wszystkim jednak możemy być pewni, że nasze auto otrzyma wysokiej jakości części, które posłużą tyle, ile powinny. Naprawa zostanie przeprowadzona zgodnie z zaleceniami producenta, auto będzie więc w 100% bezpieczne i poprawnie eksploatowane. Naprawy w nieznanych warsztatach są zazwyczaj złudną oszczędnością, za którą przyjdzie nam prędzej czy później zapłacić.

Wykwalifikowana kadra i odpowiedni sprzęt

ASO muszą działać zgodnie z normami narzuconymi przez producenta danego modelu. Dysponuje też specjalistycznym sprzętem, dedykowanym do obsługi pojazdów danej marki. Serwisanci na bieżąco aktualizują oprogramowanie diagnostyczne, ciągle przechodzą też szkolenia, aby nie być na bakier z nowinkami technologicznymi. Serwisowanie samochodu w ASO to najwyższa jakość usług, nie ma tu miejsca na niedociągnięcia czy intuicyjne naprawy.

Korzysta sprzedaż auta

Serwisowanie samochodu w ASO sprawia, że wolniej traci on na wartości. Klienci kupujący używane samochody wolą zapłacić więcej za pojazd serwisowany w ASO niż w nieznanych warsztatach. Dzięki temu doskonale wiedzą, w jakim jest on stanie technicznym i nie muszą obawiać się przykrych niespodzianek. Różnica przy sprzedaży samochodu serwisowanego w ASO i tego samego modelu serwisowanego w innych miejscach wynosi około 11%, oczywiście na korzyść ASO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *